Medarbetare

Administration   |  Sömmerskor  |  Beredning  |  Stickning  |  Teknik & underhåll  |  Butik  |  Pack & lager  |  Externt stöd

Administration

Om du har en fråga eller behöver komma i kontakt med någon specifik person hos oss på Woolpower är du varmt välkommen att höra av dig. Vill du veta vem som har sytt din tröja? Scrolla längre ner. Är du osäker på vem du ska kontakta kan du ringa eller mejla växeln på 063-14 85 20, info@woolpower.se så hjälper vi dig rätt.

Linus Flodin

Vd
070-358 35 55
linus@woolpower.se

Helena Johansson

Ekonomi
063-14 85 29
helena@woolpower.se

Ulrika Rogeman

Produktchef/Föräldraledig
063-14 85 21
ulrika@woolpower.se
Bild saknas

Jenny Odqvist Kristensson

Produktutvecklare
063-14 85 48
jenny@woolpower.se
Bild saknas

Lena Persson

Kvalitétsutvecklare
lena@woolpower.se
Pontus Ekberg

Pontus Ekberg

Inköp
063-148532
pontus@woolpower.se

Anna-Carin Larsson

Inköps- & Planeringsstrateg
063-14 85 22
anna-carin@woolpower.se

Victor Höglund

Produktionschef
072-080 19 17
victor@woolpower.se

Kjell Alslev

Produktionsledare
kjell@woolpower.se

Stefan Nyström

Produktionsledare
070-654 00 29
stefan@woolpower.se

Karin Bäck

Verksamhetsutvecklare
072-080 28 17
back@woolpower.se
Bild saknas

Micke Scherdin

Verksamhetsutvecklare
070-699 50 84
micke@woolpower.se

Sälj, marknad och order

Christian Stjärnered

Internationell säljare
073-722 78 43
christian@woolpower.se

Eva Arnlund Eklöv

Internationell säljare
070-233 52 12
eva@woolpower.se
Bild saknas

Markus Edström

Internationell säljare
063-14 85 31
markus@woolpower.se

Torbjörn Johannesson

Nationell säljare
072-531 22 18
tjohannesson@woolpower.se
Emelie Torstenssson

Emelie Torstensson

Marknadsansvarig
063-14 85 33
emelie@woolpower.se

Anna Lindow

Order
063-14 85 20
anna@woolpower.se

Sandra Olsson

Order
063-14 85 20
sandra@woolpower.se
Bild saknas

Heidi Jacobsen

Webbutvecklare
063-14 85 43
heidi@woolpower.se

Sömmerskor - Vem har sytt din tröja?

Woolpowers sömmerskor märker de kläder som de sytt med sin egen namnetikett. Titta i ditt Woolpower-plagg. Vem har sytt just ditt?

Annelie Wikström

Annika Rahm

Ann-Mari Lund

Brigita Krastina

Chanapha Seetraihueang

Elaine Granlöf

Eleonor Lubell

Firouzeh Akbari

Indra Buka

Inese Karenika

Ing-Marie Norell

Inta Bartule

Inta Zunde

Joannah Sandström

Kristina Johansson

Lise-Lotte Rundström

Martha Persson

Maud Blomquist

Mayram Baqeri

Mohamad Aldoyhi

Monika Heldorsson

Nittiyaporn Panphet

Petra Jonasson

Rokaia Rizaee

Sandra Pramalte

Sandra Varanaviciene

Solveig Dahlén

Susanne Manfredsson

Thitikan Janjak

Åsa Opöien

Qorban Ali Hussaini

Ingrid Jönsson-Franzén

Rashid Barati

Vineta Keisa

Mahmoud Rezayi

Beredning

Innan sömmerskorna tar vid måste tygbitarna förberedas. Tyget tvättas och formas så att det blir mjukt, skönt och i precis rätt form.

Ann-Christin Rådström

Birgitta Olsson

Iréne Persson

Jahantab Barbari

Kerstin Lindell

Teresa Jonsson

Urban Kalén

Veronica Johansson

Robin Jonasson

Hassan Alawsaj

Linda Sandås

Stickning

Det här är personerna bakom materialet som vi på Woolpower stickar.

Camilla Pålsson

Håkan Eriksson

Magnus Åkerman

Martin Svemark

Teknik & Underhåll

För att alla maskiner ska fungera som de ska behöver de underhållas och ibland lagas. Alla maskiner är specialbyggda för Woolpowers plagg.

Hans-Åke Vagelin

Karl-Johan Stridh

Torbjörn Hallqvist

Örjan Loo

Olov Winroth

Butik

Här är personerna du kan möta i våra fabriksbutiker.

Anna Olivensjö

Ånn
Lisa

Lisa Skoglund

Östersund

Tina Andersson

Östersund

Pack & Lager

Från vårt lager skickas Woolpower-kläder ut i hela världen.

Benny Hedlund

Greger Roos

Liz Olofsson

Viktor Hinnersson

Maria Olofsson

Åsa Gjersvold

Maasoum Ibrahim

Externt Stöd

För det där lilla extra och pricken över i:et på våra produkter tar vi hjälp av Mica-gruppen. De har varit en del av vår verksamhet sedan drygt 25 år tillbaka.

Björn Högberg

Mica

Frida Edlund

Mica

Linnea Bergman

Mica

Linnéa Holmbom

Mica

Sebastian Bergström

Mica

Sven Solberger

Mica

Monika Andersson

Mica